II Trobada Infantil Escola d’Escacs

Si la I Trobada Infantil Escola d’Escacs de la Penya, celebrada l’any passat, va comptar amb 25 participants de 3 escoles de primària de Mollet, enguany han participat 41 jovenets de 7 escoles de primària de Mollet i dues de La Llagosta.

Per aquest motiu hem organitzat dos grups: els més grans, a partir de 4t, i els més petits, de 3r cap abaix. Així s’ha estructurat una competició amb 18 nens i nenes de més de 9 anys i una altra per als 23 nascuts després de 2009.

Un increment superior al 50% en nombre de participants i del 300% en escoles representades, així com una important afluència de familiars van omplir la sala principal de la 1a planta del Casal Cultural en el seu dia del soci.Tornem a destacar la col·laboració de tots i cadascun dels joves participants i dels seus familiars per aconseguir una tarda agradable i un desenvolupament àgil del torneig.

Felicitem a tots ells sense cap distinció pel seu esperit esportiu i esforç en el que per a molts d’ells era el primer contacte amb la mecànica d’una competició d’escacs, mentre d’altres ja havien participat a la I Trobada i fins i tot alguns tenen acumulada certa experiència en competicions oficials.En acabar les cinc rondes, vam compartir un petit refrigeri ofert per la Penya d’Escacs i posteriorment vam procedir al lliurament d’una miniplaca commemorativa a cadascun dels participants i els habituals trofeus als qui van aconseguir les tres primeres posicions, així com a la primera classificada sub9.Aquesta segona convocatòria ens referma en la fórmula d’aquesta activitat, oberta a tot l’alumnat dels centres on imparteix el taller d’escacs alguns dels socis o col·laboradors de la Penya i evidentment als nostres propis socis menors.

Podeu trobar algunes fotografies tot seguint l’enllaç.

I les classificacions finals a continuació.

II   TROBADA  INFANTIL  ESCOLA   D’ESCACS   DE  LA  PENYA
CLASSIFICACIÓ  FINAL   GRUP   SUB9
Posició Nom Curs ELO Punts
1 Fernández, Aleix 2n 5
2  Portero, Miguel Ángel 1r 4
3 Rodríguez, Gerard 2n 4
4 Mastei, Flàvius 2n 4
5 Cortés, Arnau 3r 3,5
6 Rosado, Jeyson 3r 3
7  Mellado, Justin Trosky 3r 3
8 Castañeda, Adrian 3r 1316 3
9 Albaladejo, Pol 2n 1273 3
10 Arisa, Iker 3r 3
11  Gonzàlez, Lucia 1r 2,5
12 Sànchez P., Oriol 1r 2,5
13  Cornejo, Nathali 2n 1328 2,5
14 Godes, Joan 1r 2,5
15 Magem, Guillem P5 2
16 Quirant, Denis 1r 2
17 Roda, Alícia 2n 2
18 Jurado, Pol 1r 2
19 Sànchez M., Jan 2n 2
20 Verdugo, Marc 3r 1,5
21 Sànchez, Oriol 1r 1
22 Guerra, Paula 3r 1
23 Marcos, Irene 3r 1
II   TROBADA  INFANTIL  ESCOLA   D’ESCACS   DE  LA  PENYA
CLASSIFICACIÓ  FINAL  GRUP   UP9
Posició Nom Curs ELO Punts
1 Gonzalez, Ismael 4t 1362 5
2 Roda, Carlos 1456 4
3 Moreno, Teo 3.5
4  Rodriguez, Marc 4t 1404 3
5 Romero, Eric 3
6 Aguilera, Daniel 1ESO 3
7 Jurado, Marti 4t 1340 3
8 Castañeda, David 1384 3
9 Sanchez P., Marti 4t 2,5
10 Fernandez, Arnau 4t 2,5
11  Sande, Conrado 4t 2
12 Muñoz, Adrian 2
13 Ribero, Juan Enrique 2
14 Zafra, Gal·la 4t 2
15 Godes, Pau 1,5
16 Quirant, Kilian 4t 1,5
17 Muñoz, Marc 4t 1
18 De Carvalho, Candela 0,5

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir el correu brossa. Aprendre com la informació del vostre comentari és processada